У світі налічується понад 100 мільйонів людей, які носять контактні лінзи для корекції власного зору і ця кількість постійно зростає. Всі типи лінз грубо розділити можна на два типи:

І якщо одноденні або одноразові лінзи не вимагають спеціального догляду і максимально прості в експлуатації, то з лінзами для тривалого носіння ситуація дещо інакша. Такий тип лінз вимагає спеціального догляду та одним з основних елементів для правильного догляду за лінзами є розчин для МКЛ. Спробуємо розібратися, як правильно вибрати і який саме розчин для контактних лінз краще купити.


Для чого взагалі потрібно купувати розчин для лінз?


Для початку проясним наступний момент: краплі для очей і розчин для лінз - абсолютно різні рідини, що не замінюють один одного! Розчин для МКЛ не можна використовувати для зволоження очей! Для зволоження очей існують спеціальні краплі для очей. Рідина для лінз має зовсім інше призначення. Першочергове завдання, яке вирішують рідини для лінзи, це дезінфекція та очищення поверхні ваших мкл у той час, коли лінзи не використовуються. При використанні контактної оптики на її поверхні можуть і зазвичай утворюються шкідливі мікроорганізми (бактерії, грибки тощо.). При тривалому контакті зі слизовою оболонкою ока дані мікроорганізми можуть викликати інфекційні захворювання та банальний дискомфорт (свербіж, печіння). Саме з подібними проблемами покликані боротися розчини для контактних лінз. Вони очищають та дезінфікують поверхню ваших лінз, роблячи їх використання комфортним та безпечним.


Які види розчинів для лінз існують і чим різняться?


На даний момент існує два основних види рідин для очищення контактних лінз:

  • універсальні розчини. Такі розчини виконують кілька основних завдань: очищення, дезінфекція, зволоження та безпечне зберігання контактних лінз. Вони мультизадачні, тому називаються універсальними. Зазвичай вони містять високу концентрацію дезинфікуючих речовин (водорозчинні консерванти зазвичай), і навіть речовини покликані нейтралізувати забруднення на поверхні лінзи (ліпідні, білкові тощо), і навіть інші види забруднень. Також у складі подібних розчинів є зволожуючі компоненти та засоби підтримки Ph. Дані розчини підходять широкому колу користувачів.
  • пероксидні рідини для МКЛ. Дані розчини мають у основі перекис водню. Зважаючи на те, що перекис водню токсичний для нашого ока, використання подібних рідин вимагає додаткових дій з вашого боку. Або використовувати спеціальний контейнер з платиновим диском, в якому відбувається розпад водню на воду і кисень, або додавання в рідину нейтралізуючого агента на кінцевому етапі очищення. З плюсів подібного очищення відзначимо вплив подібних рідин не тільки на поверхню лінзи, що очищається, але і на її структуру, поліпшуючи киснедоприникність і вологовміст лінзи.

При тому що виконують різні розчини як правило одну і ту ж функцію, змішувати різні розчини не рекомендуємо: завжди використовуйте рідину одного типу та одного виробника.


Механічна очистка або тільки розчин?


Механічна очистка лінз дуже важлива. Вона призводить до посилення дії розчину для чищення до 94%. У свою чергу відсутність механічного очищення контактних лінз може призвести до зниження ефективності розчину для очищення та розвитку інфекційних захворювань очей.


Де краще вибрати та купити розчин для контактних лінз?


Великий вибір розчинів для лінз завжди в наявності в інтернет магазині оптики linzomat.ua! Розібратися в нюансах застосування та дії рідин для МКЛ допоможуть наші консультанти. Ваші очі скажуть вам спасибі!