Інтернет-магазин контактих лінз, оптики за найкращими цінами в Києві та Україні | linzomat.ua
Графік роботи: Будні: 10:00–19:00
Сб: 12:00–16:00
0
Кошик

Що робити? Не можу вийняти лінзу з ока!

Що робити? Не можу вийняти лінзу з ока!

При носінні контактних лінз трапляються ситуації, коли не вдається витягнути лінзу з ока. Що робити у подібній ситуації?
По-перше, визначимося якого типу лінза знаходиться у вашому оці, м'яка чи жорстка? Якщо не вдається витягти з ока жорстку лінзу, слід акуратно натиснути на її край, тим самим підніметься протилежний край лінзи, і ви зможете її акуратно витягти. Якщо таким чином дістати лінзу не вдалося, скористайтеся спеціальними присосками для вилучення лінз.
ВАЖЛИВО! Якщо ви не можете витягти з ока жорстку контактну лінзу, в жодному разі не варто натискати або масажувати лінзу, це може призвести до травми ока!


Що відчуває очі, коли контактна лінза не знімається?


При застряганні лінзи в оці можуть виявлятися такі симптоми:

  • свербіж і печіння в оці
  • дискомфорт
  • болісні відчуття при моргані
  • може виникати негативне сприйняття світла

Після вилучення лінзи, що застрягла, можуть бути деякий час сухість і подразнення ока. У цьому випадку варто скористатися спеціальними зволожуючими краплями для очей.


Користуюсь МКЛ. Не можу витягнути лінзу з ока.


Алгоритм і методи вилучення м'якої контактної лінзи з ока дещо інші на відміну від жорсткої лінзи. Отже:

  • якщо лінза застрягла внаслідок пересихання і знаходиться у видимій ділянці оболонки ока її необхідно зволожити. Для цього чудово підійдуть краплі для очей. Після чого, трохи зачекавши, зімкніть око і акуратно помасажуйте лінзу, змусивши її рухатися по поверхні ока. Після чого вилучення її з ока не складе труднощів.
  • якщо лінза застрягла під віком, як і в першому випадку, скористайтеся зволожуючими краплями. Трохи почекавши, робіть рухи оком у бік, зворотний застряглій лінзі. Після того як лінза прийме своє природне становище, можете витягти її з ока звичним чином.

Якщо описаними вище способами витягти лінзу, що застрягла, з ока не вдалося, зверніться до лікаря-офтальмолога. Фахівець допоможе вам витягти лінзу, обробити око для усунення негативних наслідків від лінзи, що застрягла, а також надасть рекомендації на найближчі дні по носінню лінз і догляду за оком.